LD90-23B12R2
Manufacturer Part Number:
LD90-23B12R2
Manufacturer/Brand:
Mornsun
Part of Description:
ENCLOSED AC DC CONVERTERS 1 OUTP
Manufacturer :
Mornsun
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
6.7A
Efficiency :
92%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
80 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.43" L x 2.05" W x 1.16" H (87.0mm x 52.0mm x 29.5mm)
Standard Number :
60335-1; 62368-1
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
80 ~ 305 VAC, 110 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
12V