AMEOF10-15SL277NZ
Manufacturer Part Number:
AMEOF10-15SL277NZ
Part of Description:
AC/DC CONVERTER 15V 10W
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
670mA
Efficiency :
81%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
16-SIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
10 W
Size / Dimension :
1.75" L x 0.88" W x 0.59" H (44.5mm x 22.5mm x 15.0mm)
Standard Number :
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
15V