RAC03E-15SK/277
Manufacturer Part Number:
RAC03E-15SK/277
Part of Description:
AC/DC CONVERTER 15V 3W
Stock Condition:
21
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cURus, EAC
Current - Output (Max) :
200mA
Efficiency :
77%
Features :
Baseplate, Standby Output
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
3 W
Size / Dimension :
1.33" L x 0.87" W x 0.61" H (33.7mm x 22.2mm x 15.4mm)
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
15V