RACM30-12SK/277/W
Manufacturer Part Number:
RACM30-12SK/277/W
Part of Description:
30W AC/DC-CONVERTER 'POWERLINE'
Stock Condition:
48
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CE, cURus, EAC, UKCA
Current - Output (Max) :
2.5A
Efficiency :
90%
Features :
PFC
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C (With Derating)
Package / Case :
5-DIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
30 W
Size / Dimension :
2.07" L x 1.57" W x 1.00" H (52.5mm x 40.0mm x 25.5mm)
Standard Number :
60335-1; 60601-1; 61010-1; 62368-1
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 120 ~ 431 VDC
Voltage - Output 1 :
12V