ACW0219-1.50-0(NS)
Manufacturer Part Number:
ACW0219-1.50-0(NS)
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part of Description:
HOOK-UP STRND 50V BLACK
Manufacturer :
Product Category :
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Bare
Conductor Strand :
19/0.0126"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.091" (2.31mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polyvinyl Fluoride (PVF)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.009" (0.23mm)
Jacket Color :
Black
Length :
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
50V