3366W-1-203
Manufacturer Part Number:
3366W-1-203
Manufacturer/Brand:
Bourns, Inc.
Part of Description:
TRIMMER
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Mounting Type :
Number of Turns :
Power (Watts) :
Product Status :
Obsolete
Resistance :
20 kOhms
Resistive Material :
Size / Dimension :
Square - 0.252" x 0.252" Face (6.40mm x 6.40mm)