P1330R-103K
Manufacturer Part Number:
P1330R-103K
Manufacturer/Brand:
API Delevan
Part of Description:
FIXED IND 10UH 946MA 216MOHM SMD
Stock Condition:
2,263
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
564mA
Current Rating (Amps) :
946 mA
DC Resistance (DCR) :
216mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.145" (3.68mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%