P1330R-182K
Manufacturer Part Number:
P1330R-182K
Part of Description:
FIXED IND 1.8UH 1.95A 48MOHM SMD
Stock Condition:
1,738
Current - Saturation (Isat) :
1.18A
Current Rating (Amps) :
1.95 A
DC Resistance (DCR) :
48mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.145" (3.68mm)
Inductance :
1.8 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%