0805CT-270EGTS
Manufacturer Part Number:
0805CT-270EGTS
Manufacturer/Brand:
Delta Electronics
Part of Description:
FIXED IND 27NH 600MA 230MOHM SMD
Stock Condition:
3,793
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
230mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.45GHz
Height - Seated (Max) :
0.041" (1.03mm)
Inductance :
27 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
50 @ 500MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Supplier Device Package :
0805
Tolerance :
±2%