S1812R-682K
Manufacturer Part Number:
S1812R-682K
Part of Description:
FIXED IND 6.8UH 408MA 1.2OHM SMD
Stock Condition:
4,870
Current Rating (Amps) :
408 mA
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
32MHz
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
40 @ 7.9MHz
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%