S1812R-473K
Manufacturer Part Number:
S1812R-473K
Part of Description:
FIXED IND 47UH 242MA 3.4 OHM SMD
Stock Condition:
9,385
Current Rating (Amps) :
242 mA
DC Resistance (DCR) :
3.4Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
9MHz
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
2.5 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%