1812R-472J
Manufacturer Part Number:
1812R-472J
Manufacturer/Brand:
API Delevan
Part of Description:
FIXED IND 4.7UH 448MA 1 OHM SMD
Stock Condition:
9,490
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
448 mA
DC Resistance (DCR) :
1Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
35MHz
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
50 @ 7.9MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
1812
Tolerance :
±5%