PVZ3G682C01R00
- Manufacturer Part Number:
- PVZ3G682C01R00
- Part of Description:
- TRIMMER 6.8K OHM 0.1W J LEAD TOP
- Power (Watts) :
- 0.1W, 1/10W
- Resistance :
- 6.8 kOhms
- Size / Dimension :
- Square - 0.122" x 0.122" Face (3.10mm x 3.10mm)
- Temperature Coefficient :
- ±500ppm/°C
- Tolerance :
- ±30%