PVZ3G104C01R00
- Manufacturer Part Number:
- PVZ3G104C01R00
- Manufacturer/Brand:
- Bourns, Inc.
- Part of Description:
- TRIMMER 100K OHM 0.1W SMD
- Manufacturer :
- Bourns, Inc.
- Product Category :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.1W, 1/10W
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance :
- 100 kOhms
- Resistive Material :
- Carbon
- Size / Dimension :
- Square - 0.122" x 0.122" Face (3.10mm x 3.10mm)
- Temperature Coefficient :
- ±500ppm/°C
- Termination Style :
- J Lead
- Tolerance :
- ±30%