B82472G4103M000
Manufacturer Part Number:
B82472G4103M000
Part of Description:
FIXED IND 10UH 1.7A 80 MOHM SMD
Stock Condition:
14,833
Current - Saturation (Isat) :
1.34A
Current Rating (Amps) :
1.7 A
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.138" (3.50mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%