P1812R-472K
Manufacturer Part Number:
P1812R-472K
Manufacturer/Brand:
API Delevan
Part of Description:
FIXED IND 4.7UH 650MA 401MOHM SM
Stock Condition:
17,495
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.131A
Current Rating (Amps) :
650 mA
DC Resistance (DCR) :
401mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
1812
Tolerance :
±10%