IHLP3232DZER6R8M11
Manufacturer Part Number:
IHLP3232DZER6R8M11
Manufacturer/Brand:
Vishay / Dale
Part of Description:
FIXED IND 6.8UH 7A 33.4 MOHM SMD
Stock Condition:
14,921
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
6.7A
Current Rating (Amps) :
7 A
DC Resistance (DCR) :
33.4mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
13MHz
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%