LPWI252010H1R0T
Manufacturer Part Number:
LPWI252010H1R0T
Manufacturer/Brand:
Littelfuse
Part of Description:
FIXED IND 1UH 4.3A 45 MOHM SMD
Stock Condition:
1,349
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
4.1A
Current Rating (Amps) :
4.3 A
DC Resistance (DCR) :
45mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Metal Composite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Supplier Device Package :
1008 (2520 Metric)
Tolerance :
±20%