IHLP2020CZER5R6M11
Manufacturer Part Number:
IHLP2020CZER5R6M11
Part of Description:
FIXED IND 5.6UH 4.25A 70.6 MOHM
Stock Condition:
47,902
Current - Saturation (Isat) :
3.5A
Current Rating (Amps) :
4.25 A
DC Resistance (DCR) :
70.6mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
23MHz
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
5.6 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%