B82432T1682K000
Manufacturer Part Number:
B82432T1682K000
Part of Description:
FIXED IND 6.8UH 700MA 300MOHM SM
Stock Condition:
22,175
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
36MHz
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Q @ Freq :
10 @ 7.96MHz
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
1812 (4532 Metric)
Tolerance :
±10%