IHHP1008AZER1R0M01
Manufacturer Part Number:
IHHP1008AZER1R0M01
Manufacturer/Brand:
Vishay / Dale
Part of Description:
FIXED IND 1UH 3.2A 60 MOHM SMD
Stock Condition:
23,850
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
3.2A
Current Rating (Amps) :
3.2 A
DC Resistance (DCR) :
60mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%