IFSC1515AHER330M01
Manufacturer Part Number:
IFSC1515AHER330M01
Manufacturer/Brand:
Vishay / Dale
Part of Description:
FIXED IND 33UH 900MA 486MOHM SMD
Stock Condition:
8,110
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
680mA
Current Rating (Amps) :
900 mA
DC Resistance (DCR) :
486mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.075" (1.90mm)
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%