IHLP2525CZER3R3M11
Manufacturer Part Number:
IHLP2525CZER3R3M11
Part of Description:
FIXED IND 3.3UH 7A 26 MOHM SMD
Stock Condition:
2,429
Current - Saturation (Isat) :
6.5A
Current Rating (Amps) :
7 A
DC Resistance (DCR) :
26mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Iron Powder
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%