IHLP2020BZER3R3M11
Manufacturer Part Number:
IHLP2020BZER3R3M11
Manufacturer/Brand:
Vishay / Dale
Part of Description:
FIXED IND 3.3UH 4.1A 57.8MOHM SM
Stock Condition:
6,155
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
4.7A
Current Rating (Amps) :
4.1 A
DC Resistance (DCR) :
57.8mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
29MHz
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%