Y0053200R000J0L
- Manufacturer Part Number:
- Y0053200R000J0L
- Part of Description:
- TRIMMER 200OHM 0.25W PC PIN SIDE
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Resistance :
- 200 Ohms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.250" x 0.175" Face (6.35mm x 4.45mm)
- Temperature Coefficient :
- ±10ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%