IHLP2525CZER4R7M11
Manufacturer Part Number:
IHLP2525CZER4R7M11
Part of Description:
FIXED IND 4.7UH 6A 33.4 MOHM SMD
Stock Condition:
60,876
Current - Saturation (Isat) :
4A
Current Rating (Amps) :
6 A
DC Resistance (DCR) :
33.4mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Iron Powder
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%