IFLR2727EZER72NM01
Manufacturer Part Number:
IFLR2727EZER72NM01
Manufacturer/Brand:
Vishay / Dale
Part of Description:
FIXED IND 72NH 45A 0.35 MOHM SMD
Stock Condition:
5,394
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
58A
Current Rating (Amps) :
45 A
DC Resistance (DCR) :
0.35mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Inductance :
72 nH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%