B82422H1223K000
Manufacturer Part Number:
B82422H1223K000
Manufacturer/Brand:
EPCOS (TDK)
Part of Description:
FIXED IND 22UH 330MA 1 OHM SMD
Stock Condition:
56,331
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
330 mA
DC Resistance (DCR) :
1Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
21MHz
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Active
Q @ Freq :
12 @ 2.52MHz
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
1210 (3225 Metric)
Tolerance :
±10%