CDRH6D38NP-5R0NC
Manufacturer Part Number:
CDRH6D38NP-5R0NC
Manufacturer/Brand:
Sumida Corporation
Part of Description:
FIXED IND 5UH 2.9A 24 MOHM SMD
Stock Condition:
22,792
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
2.9 A
DC Resistance (DCR) :
24mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%