IFSC1008ABER4R7M01
Manufacturer Part Number:
IFSC1008ABER4R7M01
Manufacturer/Brand:
Vishay / Dale
Part of Description:
FIXED IND 4.7UH 1.2A 212MOHM SMD
Stock Condition:
2,258
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.4A
Current Rating (Amps) :
1.25 A
DC Resistance (DCR) :
212mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%