IHLP6767GZER101M11
Manufacturer Part Number:
IHLP6767GZER101M11
Manufacturer/Brand:
Vishay / Dale
Part of Description:
FIXED IND 100UH 5A 110 MOHM SMD
Stock Condition:
1,554
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
4A
Current Rating (Amps) :
5 A
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.1MHz
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Inductance :
100 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%