IHLP6767GZER680M11
Manufacturer Part Number:
IHLP6767GZER680M11
Part of Description:
FIXED IND 68UH 6.1A 75.7MOHM SMD
Stock Condition:
1,942
Current - Saturation (Isat) :
4.5A
Current Rating (Amps) :
6.1 A
DC Resistance (DCR) :
75.7mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
3MHz
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Inductance :
68 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%