IHLP6767GZER2R2M01
Manufacturer Part Number:
IHLP6767GZER2R2M01
Part of Description:
FIXED IND 2.2UH 35A 2.53MOHM SMD
Stock Condition:
2,333
Current - Saturation (Isat) :
62A
Current Rating (Amps) :
35 A
DC Resistance (DCR) :
2.53mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%