S1812R-223K
Manufacturer Part Number:
S1812R-223K
Manufacturer/Brand:
API Delevan
Part of Description:
FIXED IND 22UH 277MA 2.6 OHM SMD
Stock Condition:
4,039
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
277 mA
DC Resistance (DCR) :
2.6Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
14MHz
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
2.5 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
1812
Tolerance :
±10%