NRS8030T220MJGJ
Manufacturer Part Number:
NRS8030T220MJGJ
Part of Description:
FIXED IND 22UH 1.9A 91 MOHM SMD
Stock Condition:
4,361
Current - Saturation (Isat) :
1.75A
Current Rating (Amps) :
1.9 A
DC Resistance (DCR) :
91mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
16MHz
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%