NRS8030T470MJGJ
Manufacturer Part Number:
NRS8030T470MJGJ
Part of Description:
FIXED IND 47UH 1.3A 221 MOHM SMD
Stock Condition:
64,652
Current - Saturation (Isat) :
1.1A
Current Rating (Amps) :
1.3 A
DC Resistance (DCR) :
221mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
11MHz
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%