NRS8030T2R2NJGJ
Manufacturer Part Number:
NRS8030T2R2NJGJ
Part of Description:
FIXED IND 2.2UH 4.8A 19.5MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
4.9A
Current Rating (Amps) :
4.8 A
DC Resistance (DCR) :
19.5mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
60MHz
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%