NRS8030T150MJGJ
Manufacturer Part Number:
NRS8030T150MJGJ
Manufacturer/Brand:
TAIYO YUDEN
Part of Description:
FIXED IND 15UH 2.2A 78 MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
2A
Current Rating (Amps) :
2.2 A
DC Resistance (DCR) :
78mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
20MHz
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
15 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%