Y005650R0000K0L
Manufacturer Part Number:
Y005650R0000K0L
Part of Description:
TRIMMER 50 OHM 0.75W PC PIN SIDE
Adjustment Type :
Side Adjustment
Number of Turns :
26
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
50 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.270" x 0.190" Face (6.86mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Tolerance :
±10%