NRS8040T150MJGJ
Manufacturer Part Number:
NRS8040T150MJGJ
Part of Description:
FIXED IND 15UH 2.4A 65 MOHM SMD
Stock Condition:
20,330
Current - Saturation (Isat) :
2.9A
Current Rating (Amps) :
2.4 A
DC Resistance (DCR) :
65mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
16MHz
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
15 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%