Y0069200R000J0L
- Manufacturer Part Number:
- Y0069200R000J0L
- Part of Description:
- TRIMMER 200 OHM 0.25W PC PIN TOP
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Number of Turns :
- 21
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Resistance :
- 200 Ohms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.375" x 0.170" Face (9.53mm x 4.32mm)
- Temperature Coefficient :
- ±10ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%