MLG1005S2N2BT000
Manufacturer Part Number:
MLG1005S2N2BT000
Manufacturer/Brand:
TDK Corporation
Part of Description:
FIXED IND 2.2NH 900MA 150MOHM SM
Stock Condition:
12,299
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
900 mA
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
7GHz
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Inductance :
2.2 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic, Non-Magnetic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
7 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±0.1nH