MLP2016H4R7MT0S1
Manufacturer Part Number:
MLP2016H4R7MT0S1
Part of Description:
FIXED IND 4.7UH 1.1A 200MOHM SMD
Stock Condition:
7,128
Current Rating (Amps) :
1.1 A
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
2 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
0806 (2016 Metric)
Tolerance :
±20%