VLS3012HBX-220M
Manufacturer Part Number:
VLS3012HBX-220M
Manufacturer/Brand:
TDK Corporation
Part of Description:
FIXED IND 22UH 1.12A 761MOHM SMD
Stock Condition:
85,472
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.09A
Current Rating (Amps) :
1.12 A
DC Resistance (DCR) :
761mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Metal
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%