MLG1005S10NJT000
Manufacturer Part Number:
MLG1005S10NJT000
Manufacturer/Brand:
TDK Corporation
Part of Description:
FIXED IND 10NH 500MA 350MOHM SMD
Stock Condition:
29,835
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
500 mA
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.5GHz
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Inductance :
10 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic, Non-Magnetic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±5%