NRS8040T101MJGKV
Manufacturer Part Number:
NRS8040T101MJGKV
Part of Description:
FIXED IND 100UH 1A 364 MOHM SMD
Stock Condition:
11,286
Current - Saturation (Isat) :
1.1A
Current Rating (Amps) :
1 A
DC Resistance (DCR) :
364mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6MHz
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
100 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%