MLP2016S2R2MT0S1
Manufacturer Part Number:
MLP2016S2R2MT0S1
Part of Description:
FIXED IND 2.2UH 1.2A 143MOHM SMD
Stock Condition:
46,265
Current Rating (Amps) :
1.2 A
DC Resistance (DCR) :
143mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
2 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
0806 (2016 Metric)
Tolerance :
±20%