MLG1005S39NJT000
Manufacturer Part Number:
MLG1005S39NJT000
Part of Description:
FIXED IND 39NH 250MA 1 OHM SMD
Stock Condition:
31,235
Current Rating (Amps) :
250 mA
DC Resistance (DCR) :
1Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.2GHz
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Inductance :
39 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance :
±5%