Y0059100R000J0L
- Manufacturer Part Number:
- Y0059100R000J0L
- Part of Description:
- TRIMMER 100OHM 0.75W PC PIN SIDE
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Number of Turns :
- 26
- Power (Watts) :
- 0.75W, 3/4W
- Resistance :
- 100 Ohms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.270" x 0.190" Face (6.86mm x 4.83mm)
- Temperature Coefficient :
- ±5ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%