3292L-1-504MLF
Manufacturer Part Number:
3292L-1-504MLF
Part of Description:
TRIMMER 500K OHM 0.5W WIRE LEADS
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Panel Mount, Wire Leads
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
500 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.375" x 0.150" Face (9.53mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
Wire Leads
Tolerance :
±10%